Mám tlustá stehna. Co s tím?

Úvodní stranaKategorie dotazu: Fitness a wellnessMám tlustá stehna. Co s tím?
Anonymní zeptal se před 4 roky

Zdravím, potřebuji poradit, jak zhubnout stehna. Je mi 32 let, měřím 169 cm a vážím 60 kg, ale mám silná stehna. Stravu si hlídám a cvičím dvakrát týdně aerobik. Jsou nějaké cviky na stehna, které fungují? O hubnutí stehen je spousta článků a každý radí něco jiného.

2 Odpovědi
Rajko Doleček Personál odpověděl 4 roky ago

Vaše váha je perfektní, bohužel nevýhodou jsou silnější stehna. Obávám se, že tady speciální možnosti zhubnutí stehen nejsou. Intenzivní cvičení může případně i stav zhoršit následkem nárůstu svaloviny.

Leoš Středa Personál odpověděl 4 roky ago

Ideální obvod stehen vypočítáte tak, že vaši tělesnou výšku vydělíte třemi a odečtete 5 centimetrů. To je jen statistika, podobně jako třeba body mass index. Určitě záleží i na dalších faktorech. Hubnutí stehen je oblíbené téma v ženských magazínech, kde však mnohdy najdete obecné rady o úpravě životosprávy a hlavně pak různé cviky, které jsou většinou nevhodné. Pamatujte, že jen strečingové cvičení nezvyšuje objem svalové hmoty. V rámci studia na 1. lékařské fakultě se cvičením stehen zabývala podrobně jedna moje studentka. Podívejte se na její návod, jak zhubnout stehna. Najdete ho na webu nadváha.
Vzhledem k vyšší hladině estrogenu se ženám právě partiích stehen ukládá tuk, svou roli hrají genetické předpoklady. Takže boj z štíhlá stehna je mnohdy dlouhý a výsledky nevalné.