Zastavené hubnutí

Úvodní stranaKategorie dotazu: HubnutíZastavené hubnutí
želva zeptal se před 11 měsíci

Dobrý den,
od poloviny ledna do května jsem zhubla 12kg. Počáteční váha byla 92kg a měřím 168cm. Pak se hubnutí zastavilo a celý měsíc květen jsem +- na stejné váze jako v květnu. Zkusila jsem si zadat jídlo několika dní do kalorických tabulek, zda někde dělám chybu. Vychází mi to skoro vždy vše na 100% až na sacharidy, kde jsem pouze na +-50%. I s tím, že ke snídani mám vždy celozrnné pečivo a k obědu i večeři si přílohu také dávám, pro mě v dostatečném množství k nasycení. Cvičím většinou 6x týdně a střídám běh 30min + posilování břicha, rukou, kolo 1-1,5h, nebo Jillian Michaels. Stravu ani sport jsem nezměnila, tak proč se hubnutí zastavilo? Může být na vině ten poloviční příjem sacharidů? Musím je doplnit, ikdyž jsem plná a nepotřebuji je? Chutí na sladké vůbec netrpím.. Poznámka.. už se hubnout snažím zhruba 4 rok s tím, že za 4 měsíce zhubnu 10-12kg, pak se začnu ulejvat a za další půl rok, jsem zase na své váze plus 2kg..
Ještě bych vás poprosila o jedno vysvětlení k zadávání do tabulek. Zadala jsem si vše a vypočítalo mi to bazální metabolismus 1567kcal. Dodala jsem tam k výdeji sedavé zaměstnání bez cvičení s tím, že mi to započte běžný denní pohyb a zvlášť si budu zadávat cvičení, protože je každý den jiné. Takže denní příjem bych měla mít k hubnutí 1403kcal a poměr živin je na den BST 74g, 179g, 41g bez cvičení. Není bíkovin nějak málo? Je to tak správně?
děkuji moc za odpověď

1 Odpovědi
Lukáš Středa Personál odpověděl 11 měsíci ago

Při každé redukci si tělo postupně na dietní režim přivyká a hubnutí se zastavuje nebo zpomaluje. Tělo se tak brání vyhladovění.  Obvykle pomůže změna dietního režimu aspoň na přechodnou dobu. Sacharidy nejsou jen sladkosti, jsou v pečivu, přílohách apod. Poměr bílkoviny-sacharidy-tuky má být 30 % bílkovin, 40 % sacharidů a 30 % tuků z celkové energetické hodnoty zkonzumovaných potravin. Zdá se, že ve výpočtu poměru BST máte chybu.

Jak zaměnit dietu najdete třeba na serveru http://www.nadvaha.cz