Myslím si, že kolem diet se nadělá spousta řečí, ale kdyby tlustí radši cvičili, udělali by pro figuru lépe.

Úvodní stranaKategorie dotazu: Fitness a wellnessMyslím si, že kolem diet se nadělá spousta řečí, ale kdyby tlustí radši cvičili, udělali by pro figuru lépe.
Anonymní zeptal se před 5 roky

Všichni si kupují krabičky, hlídají cifry na výrobcích a kupujou věci light. Kdyby místo diet chodili cvičit, zhubnou mnohem líp. Jarek, Vsetín

2 Odpovědi
Rajko Doleček Personál odpověděl 5 roky ago

Je skutečnost, že se kolem různých diet nadělá hodně řečí, ale určitá rozumná dieta (snížená dodávka energie) je v rámci prevence – léčby obezity nezbytná. Zvýšená pohybová aktivita, pokud si ji obézní může dovolit, představuje nezbytný doplněk léčby. Zvýšená pohybová aktivita svým způsobem „ulehčuje“ možnost zvýšené mobilizace a spalování tukových zásob, asi i díky aktivaci sympatického nervového systému. Vždy a všude nutno hlásat význam včasné PREVENCE obezity.

Leoš Středa Personál odpověděl 5 roky ago

Pan Jarek nemá tak úplně pravdu. Je potřeba si uvědomit, že skutečný výdej energie při pohybové aktivitě je relativně málo významný ve srovnání s množstvím energie, kterou ušetříme při dietě. Abychom spálili energii, kterou nám dodá klasický nedělní oběd vepřo-knedlo-zelo (porce v průměru 3650 kJ) s pivem desítkou (půllitr 750 kJ) musíme cvičit např. rekreační gymnastiku (průměrná spotřeba 924 kJ za hodinu) po dobu 4 a 3⁄4 hodiny nebo hrát bez přestávky 2 a1⁄2 hodiny tenis (spotřeba 1700 kJ za hodinu). Aktivní a vrcholoví sportovci jsou trénovaní jedinci, kteří dokážou vyvinout úsilí, při kterém  hodně energie. Běžný člověk však není trénován a pohybová aktivita u něj nevede k výraznému výdeji energie. Porovnáme-li si např. výdej energie při různých sportovních aktivitách a zjistíme, že za hodinu pomalé rekreační jízdy na kole spálí cyklista stejné množství energie jako za čtyři hodiny spánku.