muze-cukr-ovlivnit-redukci-tuku

Úvodní stranaKategorie dotazu: Hubnutímuze-cukr-ovlivnit-redukci-tuku
Anonymní zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Zajímá mne, zda může zvýšená konzumace jednoduchých cukrů ovlivnit redukci tuku, za předpokladu že je tělo v kalorickém deficitu. Případně jak moc je takováto situace pravděpodobná. Zajímá mě to zejména z důvodu velké přítomnosti přidaných cukrů v potravinách. Hypotetická Situace A: Mám příjem 1700 kcal a naprosté minimum jednoduchých cukrů ve stravě. Situace B: Mám také příjem 1700 kcal, ale každý den si dám nějakou sladkost, piju slazené vody. Energetické hodnoty těchto potravin samozřejmě svědomitě započítávám a beru v potaz.  Budou z pohledu redukce tuků, nikoli zdraví, obě dvě situace sobě ekvivalentní? Míněno ztratím stejné množství tuku a zachovám ztejné množství svalů? Je současná věda schopná podat uspokojující odpověď? Děkuji.

1 Odpovědi
Leoš Středa Personál odpověděl 1 rokem ago

Obě situace jsou odlišné. Při nižším příjmu cukrů  bude v potravě více bílkovin a ty spotřebují mnohem více energie již jen na svoje trávení, I bez pohybu tak budete mít větší spotřebu energie. Cukry mají další nevýhodu: indukují vyplavení inzulínu. Tento hormon způsobuje zvýšené ukládání tuků v těle. Čím více budete cukry konzumovat, tím více se vám bude ukládat tuk v podkoží.
Metabolismu v lidském těle není jen příjem a výdej energie. Je do něho zapojeno další množství dějů. Proto jsou někdy rady butičních výživových specialistů nesprávné. Nemají příslušné medicínské vzdělání a tudíž neumějí zvážit všechny děje v lidském těle.