Dobrý den. Je mně 38 a mám 3 děti. Od minulého roku jsem přibrala 5 kilo.

Úvodní stranaKategorie dotazu: Fitness a wellnessDobrý den. Je mně 38 a mám 3 děti. Od minulého roku jsem přibrala 5 kilo.
Anonymní zeptal se před 4 roky

Dobrý den. Je mně 38 a mám 3 děti. Od minulého roku jsem přibrala 5 kilo. Měřím 172 a teď po tom nabrání vážím 59 kg. Marně se snažím vrátit k původní váze. Pravidelně cvičím, každý den aspoň půl hodiny. Jezdím často na kole a občas vytáhnu i brusle, když to čas ještě dovolí. Paradoxně jsem za první 3 měsíce cvičení ještě přibrala. Co se jídelníčku týká, naučila jsem se snídat i jsem se donutila více pít a to minimálně 1,5 litru za den. Hlavně teda vodu, občas čaj (neslazený) a každé ráno teda zhřeším jednou neslazenou kávou s mlékem. Večer se nažím jíst odlehčeně, peču si vlastní celozrnné pečivo, dělám domácí jogurty, lučinu i ricottu. Začínám mít pocit, že je moje snažení marné. Cvíčím půl roku. Poraďte mě prosím, kde bych mohla dělat chybu nebo co ještě zlepšit, či jak na to, aby se mě podařilo dát zase těch 5 kilo dolů. Moc děkuji.

1 Odpovědi
Leoš Středa Personál odpověděl 4 roky ago

Možná vás asi svojí odpovědí nepotěším, ale nemám pocit, že byste potřebovala cokoliv dále shazovat. Pokud měříte 172 cm, je vaše váha 59 kilogramů přímo ukázkově ideální. Možná právě proto se tělo brání dalšímu hubnutí a nechce shazovat kila ani při redukční dietě. Pokud se týká vašeho jídelníčku, zdá se být vyvážený a zdravý a kvituji i to, že navíc věnujete hodně času sportu. Jenom mi připadá zbytečné označovat neslazenou kávu s mlékem za hřích, vždyť je to normální a běžné. Pokud si večer pečete celozrnné pečivo, je to dobře. Jen upozorňuji, že i celozrnné pečivo v sobě obsahuje mouku a ta obsahuje lepek. Já dávám vždy přednost pečivu, které mouku vůbec žádnou neobsahuje, například chlebu z lněné vlákniny. Takže vám mohu jenom poblahopřát ke zdravému životnímu stylu, ale bohužel vám asi neporadím, jak dále hubnout, protože si myslím, že to nepotřebujete. Mějte se hezky.