Mám obézní dítě. Co s tím?

Úvodní stranaKategorie dotazu: Dětská obezitaMám obézní dítě. Co s tím?
Anonymní zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám problém se svojí dcerou. Je jí 8 let, měří 140 cm a váží 40 kg. Už od 3 let mi přijde, že stále jenom přibírá na váze. Dětská doktorka jí dělala všemožné testy a všechno je v pořádku. Od 4 let dcera jezdí každý rok do lázní, kde vždy pár kilo zhubne. Vydrží to ale jen pár měsíců a zase přibere zpět. Pořád myslí na jídlo a ptá se mě, kdy bude zase jíst. Pohybu má dost, je aktivní, pořád někde běhá, jezdí na kole, plave. Já i manžel jsme vysocí a hubení, stejně tak naše další dvě dcery. Paní doktorka říká, že se z toho malá vytáhne, ale já tomu moc nevěřím. Můžete mi prosím nějak poradit? Děkuji.

2 Odpovědi
Rajko Doleček Personál odpověděl 4 roky ago

Je dobře, že jste to začala takto brzy řešit. Bohužel většina dětí se z nadváhy či obezity nevytáhne. Píšete, že dcera stále myslí na jídlo. Zkuste jí teda šetrně „přeladit“ na takové jídlo, po kterém se nepřibírá. Přislazujte neenergetickými sladidly, dávejte jí více zeleniny, salátů. Ovoce preferujte spíše to méně kalorické (kiwi, pomeranče, mandarinky, jahody, grepy). Vyvarujte se tučného a sladkého.

Miroslav Toms Personál odpověděl 4 roky ago

Dobrý den, Vaše dcera se pohybuje na pomezí nadváhy a obezity a je správné, že to chcete řešit. Pouze cca 20% dětí z toho tzv. vyroste a proto je pošetilé na to spoléhat a promarnit jinak unikátní možnost dětského růstu, kterou lze využít. Léčba dětské obezity vyžaduje dlouhodobý cílevědomý postup pod pevným vedením. 
Nabízím Vám pediatrickou analýzu jídelníčku a následnou péči. Bližší informace najdete na mých webových stránkách http://www.detskaobezita.cz, nebo mne můžete kontaktovat na detskaobezita@gmail.com.