Mám mít zaškrtlou jako aktivitu i trávení?

Úvodní stranaKategorie dotazu: HubnutíMám mít zaškrtlou jako aktivitu i trávení?
Anonymní zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Pokud mám zaškrtlou v tabulkách jako aktivitu i trávení-10% z přijaté energie, opravdu tolik tělo spálí? Chci hubnout a nechci přijímat zbytečně více Kcal pokud by to tak nebylo….
Mé hubnutí je složitější jelikož trpím již rok chronickým únavovým syndromem.V posledních měsících je to už lepší ale můj režim je, že cca spím 12-14 hodin a jsem aktivní až mezi 13 hod. odpoledne až jedenáctou večer. Do práce nechodím, mám pohyb zhruba 6 tx týdně cca.30 min. lehčí tempo na elipticalu nebo chůze s holemi 45 min + 3x týdně domácí pilates cca 20 min a práce v domácnosti.Váha je 84 kg,180 cm, míry 100-80-112.Zhubla jsem již 4 kg za dva měsíce.Mám ale i přesto nastavený režim sedavý,vzhledem k tomu,že půl dne spím a nepracuji,nikam nechodím a pohyb při cvičení spíš vynahradí běžný pohyb zdravého pracujícíh člověka. Můj bazální metabolismus zde spočítalo na 1664 Kcal a když chci zhubnout na 68 kg,tak se při sedavém režimu spočítalo,že mám přijmout okolo 1500 Kcal….Je to tak správné?Zhubnu s tímto režimem?A mám si nechat zaškrtlý jako aktivitu trávení?Jím zdravě,vyřadila skoro bílou mouku,po 8 hodině večer už nejím .Jinak hodně zeleniny,ovoce,bílkovin…přestala jsem jíst sladké pečivo.Prosím o odpovědi, je toho hodně,bohužel nemám peníze na výživového poradce, tak se obracím na Vás.Děkuji moc.
S pozdravem Zuzka

1 Odpovědi
Lukáš Středa Personál odpověděl 1 rokem ago

Při výšce 180 cm je váha 84 kg jen mírnou nadváhou. Omezení na 1500 kcal je příliš tvrdé. Je lépe zvýšit pohybovou aktivitu. Obecně je vámi nastavený jídelníček, omezující sladké pečivo správný směr.