Jak zhubnout? I když mám (o dost) nižší příjem a vyvážené hodnoty látek, tak někdy přiberu a někdy shodím..

Úvodní stranaKategorie dotazu: HubnutíJak zhubnout? I když mám (o dost) nižší příjem a vyvážené hodnoty látek, tak někdy přiberu a někdy shodím..
Anonymní zeptal se před 3 roky

Dobrý den. Chvíli již používám Kalorické tabulky, a podle nich taky se snažím i jíst, ale hubnutí je nestálé.. Mám klidně poloviční příjem doporučený (příjem mi přijde až moc velký), ale sacharidy a další mám správně vyvážené. Spíše hubnu, ale stále se pohybuji kolem hranice původní váhy, třeba za týden o něco málo zhubnu, ale pak zase naberu, a jinak. Chtěl bych se tedy zeptat, je na to nějaké řešení?

A také, máte třeba nějaké návrhy na jídelníčky nebo jednoduché recepty? V této zdravé výživě jsem dost nováček, ale chtěl bych se zlepšit.

1 Odpovědi
Veronika Podobová Personál odpověděl 3 roky ago

Dobrý den, hubnutí bohužel není tak jednoduché, jak vypadá. Nefunguje, že čím méně sníte, tím více zhubnete. Minimální denní energetický příjem by měl být 4200 kJ (1000 kcal), jinak se tělo dostane do „úsporného“ režimu a hubnutí se zastaví. Dodržování vyváženosti stravy je důležité, ale pokud nepřijmete dostatek energie, nezhubnete. Pro opětovné nastartování hubnutí se doporučuje jednodenní hladovka. Pokud se vám hubnutí nenastartuje, zkuste k dietnímu režimu přidat něco málo fyzické aktivity. Je také možné, že hubnout už nepotřebujete a vaše tělo vám to takto dává najevo. Vypisovat tady recepty by bylo na dlouho. Spoustu jich ale najdete na internetu, stačí do vyhledávače napsat něco jako „recepty zdravá výživa“ nebo „dietní recepty“.