Jak se zbavit chutí..dítě 7let

Úvodní stranaKategorie dotazu: Dětská obezitaJak se zbavit chutí..dítě 7let
Anonymní zeptal se před 3 roky

Dobrý den. Moje dcerka má 7let, měří 130cm a váží 38kg. Jako miminko byla spíše drobnější, málo přibírala, pak měla bezmléčnou dietu..podávala se sušená ssrava mléko Zajíc..kokosové a ovesné..asi jeden rok. Do toho vysoká nemocnost. je možné, že jsem tímto mlékem vytvořila problém v těle??
její bříško a prsa mají celulitidu, má obrovské boky až k pasu..a nevím, co s ní dělat. Má často chutě na sladké, dokáže permamnentně něco pojídat.snažím se jí vysvětlit, jak často jíst a jaké porce..že je snídaně, svačina..atak dále…sladkosti jsme velmi omezili, šunky se snažíme kvalitní s vysokým obsahem masa, párky apod.jí nedáváme… Jídlo se snažím vybírat zdravé, dáváme hodně zeleniny, svačiny dodržuji a pije jen čistou vodu. Její sourozenci jsou s váhou v pořádku, dokonce hubenější..a to sní více sladkostí, než ona..  Je pohyblivá..překvapivě..pohyb ji baví a každý den má pohybovou aktivitu alespoň na 45minut. Sama vidí, že hůře zapne kalhoty apod.a je z toho nešťastná. Také mám problém, jak s ní o jídle mluvit, abych v ní něco ,,neotočila“ a neměla pak blok přede mnou jíst a nejedla potají..tendence už má. Jak s ní o tom mluvit? nebo raději nic neříkat??Ke všemu má na čele spoustu uhříků, což mi přijde na její věk velmi brzy. Může být problém endokrinního rázu??
Děkuji a velmi si vážím Vašeho času a ochoty pomoci nám všem:-)

2 Odpovědi
Veronika Podobová Personál odpověděl 3 roky ago

Dobrý den, obávám se, že takto „od stolu“ vám jen těžko dokážeme poradit. Bylo by nejlepší zajít přímo za odborníkem na specializované pracoviště. Poraďte se s dětským lékařem, který by vám měl doporučit vhodný postup, jak tento váš problém vyřešit. 

Miroslav Toms Personál odpověděl 2 roky ago

Vaše dcera má obezitu I.stupně, na úrovni 115% obezity dle českých parametrů. Je velmi dobré, že si to uvědomujete a chcete to řešit. Je pro to totiž nejvyšší čas. Řešení dětské obezity není nikdy jednoduché. To, co jste popsala vypadá samozřejmě docela správně. Přesto je někde problém, který lze odhalit jen opakovaným pohovorem se specialistou, který se tímto problémem zabývá. Neoddalujte řešení a vyhledejte dětského specialistu.