Dobry den, vcera vecer jsem prodelala zlucnikovy zachvat. Prosim o radu ohledne doporuceneho mnozstvi tuku na den.

Úvodní stranaKategorie dotazu: ZdravíDobry den, vcera vecer jsem prodelala zlucnikovy zachvat. Prosim o radu ohledne doporuceneho mnozstvi tuku na den.
Anonymní zeptal se před 3 roky

Spoustecem zachvatu byly nejspis arasidy, vlasske orechy, kakao, vajicka a horka cokolada, ktere jsem mela ten den k veceri (zachvat prisel asi 2 hodiny po jidle). Pry jsou kameny dvojiho typu a to z tuku, nebo z mineralu, netusim, jaky je muj pripad. Mam normalni vahu, myslela jsem, ze toto se tyka jen lidi s obezitou 🙁 BTW: Je to asi rodovy, moje maminka na to trpela, sestra uz ma zlucnik odebrany (obe ale maji znacnou nadvahu)..PS: Tento zachvat se projevuje ostrym bodanim pod zebry na prave strane, musi se prodychat jako porod, ale neni to pulhodinova intenzivni bolest, je to narazove, sem tam to zatracene zaboli, pak zase nic (myslela jsem, ze to mam z tahani deti na rukach, skriple nervy ci co). Uz s tim „bojuju“ asi 2 roky, ale teprve vcera jsem si vsimla, co jsem jedla..

1 Odpovědi
Veronika Podobová Personál odpověděl 3 roky ago

Dobrý den, žlučníkový záchvat není způsoben zpravidla množstvím tuků v jídle, ale spíše kombinací různých potravin, které vaše tělo není schopno najednou akceptovat. Pokud víte, že máte rodinnou predispozici k problémům se žlučníkem, zkuste se o možnostech prevence pobavit s vaším obvodním lékařem. Žlučníkovými záchvaty mohou trpět i lidé s normální váhou. Jeden záchvat však nemusí nutně znamenat, že máte žlučníkové kameny, to by musel určit lékař po vyšetření.