Dobrý deň, ako sa dá prakticky zistiť, či je organizmus okyslení? napr. zvýšený počet zubných kazov?

Úvodní stranaKategorie dotazu: OkyseleníDobrý deň, ako sa dá prakticky zistiť, či je organizmus okyslení? napr. zvýšený počet zubných kazov?
Anonymní zeptal se před 3 roky

niekde som čítala, že okyslenie organizmu v konečnom dôsledku vplýva i na zuby (tvorba zubných kazov).

1 Odpovědi
Veronika Podobová Personál odpověděl 3 roky ago

Dobrý den, okyselení organismu je nesmysl, kterým straší prodejci různých preparátů. Jde o vysoké dávky tabletované jedleé sody, ta dovede ovlivnit pH moči. Jenže pH moči má fyziologické hodnoty od zásadité po mírně kyselou. Takže tabletami sody (pokud to nepřeženete a nepoškodíte si s nimi organismus) pouze přesouváte hodnoty pH z jedné fyziologické hodnoty do jiné.

V našem těle je dynamická rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami uvnitř organismu. Kyselost vnitřního prostředí musí být velmi přesně regulována, kolísání je tedy takřka nepatrné. Pokud by člověk byl překyselen, šlo by o rozvrat v těle s nutnou hospitalizaci.Nesmyslné je měření pH moči,

Pravdou je, že potraviny, které jíme, mohou měnit pH moči. Když si ke snídani dáte salát, bude vaše moč za několik hodin více alkalická, než kdybyste snědli vajíčka se slaninou. Měření pH moči je snadné, ale zbytečné. Nevypovídá o kyselosti v těle, jen o tom, že vylučováním kyselých látek tělo udržuje pH ve správném stavu.