cvičení

Anonymní zeptal se před 3 roky

Dobrý den mám 13 let,měřím 150 cm a vážím 58 kg…..jelikož si myslím že diety nejsou moc dobré v mém věku kvůli metabolismu… chci se zeptat jaké cviky jsou nejlepší na hubnutí.potřebovala bych zhubnout efektivně aby to šlo dost vidět nejlépe abych zhubla kolem 5-8 kilo za měsíc…mám totiž nadváhu a chci s tím něco udělat.

2 Odpovědi
Veronika Podobová Personál odpověděl 3 roky ago

Dobrý den, nejlepší dietou je ve vašem věku zdravá strava a dostatek pohybu. Nejideálnější je rychlá chůze nebo pomalý běh, to vše doplněné o mírné posilování problémových partií. Nepočítejte však s tím, že zhubnete 8 kilo za měsíc. Aby bylo hubnutí trvalé, je lepší shazovat kila pomaleji, maximálně 1 kg týdně. Buďte trpělivá a výsledek se dostaví a bude trvalý.

Miroslav Toms Personál odpověděl 2 roky ago

Tvoje váha je na hranici nadváhy a obezity, či spíše už v pásmu obezity podle českých tabulek. Bylo by užitečné tento stav intenzivně řešit. Není to jednoduché a rozhodně nečekej zmíněné výsledky. To není možné a není to ani žádoucí. Každá redukce je je úctyhodná a pozitívní. V tvém případě lze předpokládat ještě nějaký růst do výšky a proto stačí snížení váhy docela malé a v dlouhém časovém období. Nám musí jít nikoli o krátkodobé shození váhy, ale trvale nastavení systému. Podmínkou je správný styl stravování a dostatečný objem pohybových aktivit. Je potřebné se domluvit s rodiči a vyhledat dětského specialistu pro tuto problematiku.