Co pít při dietě? Je jasné, že k hubnutí je dobrá voda, ale jak zhubnout i s něčím dobrým k pití?

Úvodní stranaKategorie dotazu: Dětská obezitaCo pít při dietě? Je jasné, že k hubnutí je dobrá voda, ale jak zhubnout i s něčím dobrým k pití?
Anonymní zeptal se před 4 roky

Nechci, aby dieta byla řehole. Našla jsem diety, které jsou dobré, nejsou drahé. Jen stále nutí pít vodu nebo hořký čaj (brr), zakazují kafe, alkohol…

1 Odpovědi
Lukáš Středa Personál odpověděl 4 roky ago

Studené nápoje, které si dříve lidé chystali sami, dnes vytlačily komerční firmy nabízející hotové nápoje obvykle v PET lahvích. Je škoda, že lidé hloupě podléhají reklamě a dokonce i vodu si kupují balenou v plastových lahvích. Uvěřili, že je to pro jejich zdraví, ve skutečnosti ničí prostředí plastovým odpadem. Sobě i nám ostatním. Přitom nejvhodnějším nápojem zůstává opravdu čistá voda z kohoutku. Plastové lahve se dnes staly rizikovým odpadem, k jejich rozpadu je třeba 50 až 80 let. Proto je dobře se vrátit k přípravě nápojů bez škodlivých plastových obalů. Ovocná šťáva s vodou se u nás pila od nepaměti. Před lety byly také populární sifonové láhve, kde se pomocí bombiček s kysličníkem uhličitým sytila voda z vodovodu. Dnes se obdobné automaty stávají opět populární. Jenom je vše dražší a zbytečně složitější. Různí výrobci vyrábějí různé přístroje, takže místo jednoho druhu sifonových bombiček musíte volit z mnoha druhů. Dřívější ovocné šťávy nahradily chuťové premixy, které se do sifonu přidávají. Z hlediska diety je však výhodné, že mohou být slazeny jinak, než cukrem. Populární je dnes např. stévie. Taková varianta nápoje umožní sladkou chuť bez zbytečných kalorií navíc. Cukrem slazené nápoje jsou totiž jednou z hlavních příčin epidemie obezity. Výživoví poradci často poukazují na tučná jídla. Jenže ve skutečnosti se obvykle nikdo bůčkem ani anglickou slaninou nepřejídá. Ale různé limonády a koly pijí ve velkém už malé děti. Slazené nápoje jsou kalorická zátěž. Podobně jako různé sušenky, rohlíky a další pečivo. To máme na jídelníčku pořád a navíc na nás stále útočí reklama, která tvrdí, jak děti potřebují cereální energii. Jenže sušenky, a to i cereální mají jako základ pšenici, která obsahuje lepek. Ten je jedním z vážných alergenů dneška, jen se podívejte, jak se v supermarketech musejí rozrůstat koutky s bezlepkovými potravinami. Proč asi? Proto jsem zastáncem výroby vlastního chleba bez mouky, nápojů bez cukru. Sacharidy jsou ve skutečnosti větší hrozbou pro obezitu, protože nás obklopují, konzumujeme je pořád. Hlavně ve slazených nápojích a apak také v moučném pečivu a různých sušenkácha oplatkách.